İletişim

0216 451 62 76

0541 617 62 76

Buradayız

B.gazi Mah.Kubbe Cad.Bostancı SK.No:B1/30 Sultanbeyli

E-Posta

info@isikkapi.com

Çalışma Saatlerimiz

Sabah 08:00 - Akşam 18:00

YANGIN KAPISI (ACİL ÇIKIŞ KAPISI)

Sertifikalı Yangın Kapısı

  • slide
  • slide
  • slide

Tek Kanat Yangın Kapısı

Kalın duvarlarda ve dıştan pervaz uygulaması problemli yerlerde tercih edilir. Görünümü açısında daha ince bir görünüm sağlar. Montajı kolaydır. Pervazın iki tarafından duvara, demir profil vb unsurlara montaj edilir. Montajdan sonra pervazsız olan bölüme duruma gore alçı uygulaması isteyebilir. Maliyet açısından diğer kapılardan daha ekonomiktir.

Çift Kanat Yangın Kapısı

Uygulamalarında kanatlardan biri sabit diğeri hareketlidir. Sabit kanada alt üst sürgü ve arka kol uygulandığı gibi, dikey panik bar uygulanarak her iki kanadın da aynı anda açılması sağlanarak daha fazla insanın geçişine yada tahliyesine olanak verir. Bazı mekanlarda (özellikle AVM lerde yada otellerde restaurant giriş çıkışlarında) paik bar dış çubuklarında koruyucu metal kanallar kullanmaktayız.

Camlı Yangın Kapısı

Üretim yöntemi açısından dolu veya gözetleme camlı kapılara göre farklılık gösterir. Yangın yönetmelikleri ve test ölçüleri dahilinde kalmak kaydıyla istenilen genişlik-yükseklik değerlerinde üretilir. Mimari tasarımda serbestlik sunar.Cam cama (butt-joint) birleşim tekniği ile kesintisiz, şeffaf yangın duvarları oluşturulabilir. Ergime sıcaklığının çok yüksek olması, camlı çelik yangın kapılarını uzun dayanım süreleri için alternatifsiz kılar.

Yangın Kapıları (Acil Çıkış Kapıları)

Yangın kapıları yangın merdivenlerinin duman ve alevden korunması, yangın zonları arasında yangın ve dumanın geçişinin önlenmesi için kullanılan insanların can ve mal güvenliğini sağlayan pasif yangın önlemlerinin en önemli parçasıdır.

Yangın Kapısı Teknik Özellikleri

Ürettiğimiz Yangın kapılarında kullanılan tüm parça ve aksesuarlar sertifikalıdır.
Kapılarımız Korozyona dayanıklı Galvaniz malzemeden üretilmektedir.
Yangın kapı kasalarında, çift parçalı ayarlı kasa (kasa+ pervaz), tek parçalı köşe (corner kasa) , duvar içi kasalı ve tolera kasalı olarak imal edilmektedir. Kasalarımızda yaylı ve yaysız kendi kendini kapatabilen menteşe kullanılmaktadır.
Tek veya çift kanat olarak istenilen ölçülerde imalat yapılabilir.
İsteğe bağlı olarak değişik model ve markalarda eklenebilen ergonomik tutuş sağlayan panikbar sistemi ile tehlike anında yangından kaçış planının daha seri uygulanması sağlar.
İstenilen RAL kodlarında Elektrostatik Toz boya uygulaması yapılabilmektedir.
Acil çıkış kapıları, farklı otomasyon ve aksesuar sistemleri ile birleştirilerek, günlük kullanımda sürekli açık kalsa dahi yangın ihbar sistemine bağlanarak, kapının otomatik olarak kapanması ile duman veya alev geçişinin engellenmesi sağlanabilir.
Sıcaklıkla genleşerek dumanı sızdırmayan özel conta ve ateşe dayanıklı cam takılabilme özelliği bulunmaktadır.
Opsiyonel olarak duman sızdırmazlık sağlayan kapı altı giyotini, yangına dayanıklı hidrolik, elektrikli kilit karşılığı ve manyetik kilit eklenebilmektedir.
Teknik Şartname İndir

Teslim ettiğimiz bazı yangın kapı örnekleri

logo

Adres: Battalgazi Mah. Kubbe Cad. Bostancı SK. No:B1/30
Sultanbeyli-İstanbul

0216 451 62 76
0541 617 62 76
info@isikkapi.com

Blog

  • Yangın Kapısı Yönetmeliği ve Önemi
    Yangın kapısı; olası bir yangın anında insanların çok hızlı bir şekilde yangın merdivenine ulaşmalarını sağlayan, duman, alev, ısı sızdırmazlığı..

Hizmet Kalitesi

Ürünlerimiz Sertifikalı ve 2 Yıl Garantilidir.

Copyright © Işık Metal Kapı Sistemleri Tüm Hakları Saklıdır.